O zeszycie

Cześć, jestem Przemek. Ta strona to projekt, który zacząłem w roku 2012.

Idąc do technikum (Technikum nr 3 im. Hutników Ostrowieckich w Ostrowcu Świętokrzyskim) zdecydowałem, że na wzór kolegi z Internetu, Olka, założę swój zeszyt internetowy. Powstała więc ta witryna, od tamtego czasu wyglądająca bardzo podobnie. Wpisy w zeszycie tworzyłem albo podczas zajęć, albo przepisując notatki z zeszytów papierowych. Trzeba wszak zaznaczyć, że co jak co, ale notatek w nich nie brakowało.

Oczywiście nie wszystko z nich przepisywałem - czasem z braku czasu, czasem z braku chęci. I tak najwięcej notatek znajdzie się w nim z baz danych, trochę z sieci komputerowych.

Podczas studiów chciałem umieścić też nieco notatek w zeszycie. Udało mi się rozpisać ich trochę z baz danych, lecz choć mam przygotowanych trochę szkiców notatek z innych przedmiotów, wymagają one zbyt dużo pracy, aby je przygotować do publikacji.

Od roku 2018 pracuję jako nauczyciel w Technikum TEB Edukacja we Wrocławiu. Uczę tam przedmiotów zawodowych informatycznych i programistycznych. Wtedy też nieco przeorganizowałem zeszyt - notatki z technikum umieściłem w kategorii nadrzędnej Technikum [2012], zaś notatki, które czasami przygotowuję do zajęć, umieszczam w kategoriach nazwanych podobnie do nazw przedmiotów, których uczę (lub uczyłem). Niektóre notatki sporządzone w latach 2012-2016 podpinam także do tych kategorii, jeśli informacje tam zawarte nie zdezaktualizowały się (np. o podstawach systemów operacyjnych czy baz danych).

Sporządzenie porządnej, merytorycznej notatki, zajmuje jednak bardzo dużo czasu. Pojedyncze wpisy, które czyta się 5-6 minut, tworzę kilka godzin. Z braku czasu nie pojawiają się tutaj zbyt często nowe wpisy. Mam jednak pokusę, aby najciekawsze tematy tutaj rozpisać, aby możliwe było ich wykorzystanie podczas zajęć czy nauki własnej.

Mam nadzieję, że to, co tutaj znajdziesz, pomoże Ci w stawaniu się technikiem informatykiem 🙂